З появою у продажу електрогрилів урізноманітнити харчування стало набагато легше. Побутова техніка дозволяє за лічені хвилини приготувати смачні та корисні страви з ароматом серпанку, без додавання олії. У продажу можна знайти десятки моделей на будь-який бюджет та потреби: від компактних настільних поверхонь до масивних вуличних пристроїв, ідеальних для барбекю у великій компанії. Про те, якими бувають електрогрилі та на що звернути увагу під час покупки, поговоримо у статті.
Типи електричних грилів
У продажу представлені чотири основні види електрогрилів:
- Відкрита поверхня. Апарат оснащений однією пластиною гладкого або рифленого типу, яка не закривається кришкою. На поверхнях зручно смажити яєчню, млинці, оладки, розігрівати страви, готувати м'ясні стейки у великій кількості. Через відсутність кришки такі моделі частіше експлуатують на вулиці, щоб не задимляти приміщення.
- Притискні грилі. Найпоширеніша категорія пристроїв, які мають дві робочі пластини: одна притискається до іншої, фіксуючи продукт посередині. Такий якісний електрогриль допомагає швидко досягти бажаної консистенції страви (наприклад, рівномірного прожарювання шматків м'яса з обох боків), не димить та не бризкає олією.
- Раклетниця. Особлива категорія електричних грилів оснащується глибокими листами, виготовленими за принципом казана. Найчастіше раклетниці використовуються для приготування розплавленого сиру, в який можна додавати шматочки тостів або сендвічі. Також вони застосовуються за принципом фондю — наприклад, для шоколадних плиток.
- Барбекю. Класичний вуличний гриль з широкими сітчастими ґратами, на яких можна готувати м'ясо, рибу, овочі та інші страви без безпосереднього контакту з вогнем та робочою поверхнею. Готові кулінарні шедеври максимально схожі на їжу з багаття.
Вибираємо електрогриль: важливі моменти
Під час замовлення електричного гриля зверніть увагу на характеристики робочої пластини. Гладкі варіанти зручні для розігріву чи приготування бутербродів, десертів, омлету. Ребристі поверхні хороші для створення скоринки на м'ясних та рибних стравах. Плюсом стане наявність додаткових панелей у наборі: робочі частини зношуються, дряпаються та потребують заміни. Добре, якщо пластини знімаються: так легше мити їх, у тому числі у ПММ. Найчастіше електрогриль покривається антипригарним шаром, що дозволяє готувати без додавання жирів. Більш екологічними, але дорогими та крихкими вважаються керамічні пластини. Варіанти з каменю та хромованої сталі надійні та довговічні, але важкі. Відштовхуйтеся від місця експлуатації та необхідності транспортування електричного грилю. Будь-який електрогриль має кілька робочих програм та режимів. Це може бути приготування м'ясних та рибних делікатесів, млинців, яєчні, розігрів та розморожування продуктів. Вибирайте те, що подобається саме вам. Успіхів!