Коли ми вибираємо квартиру, то можемо втратити деякі незначні на перший погляд моменти, що потім стануть «камінчиком у черевику», який створить чималий дискомфорт. Саме для таких випадків існують договори оренди, грамотне складання яких не менш важливе, ніж вибір інфраструктури, площі квартири та району. Вибираючи житло на сервісі OLX, намагайтеся звертати увагу на всі пункти, зазначені власником. А з тонкощами договору ми розберемося цю хвилину.

Що слід внести в договір оренди квартири?

Якщо вас цікавить оренда квартир Біла Церква може надати широкий вибір пропозицій, які можна переглянути в онлайн-сервісі OLX. При цьому в договір з власником важливо внести наступні пункти:

  • паспортні дані — банальний пункт, але без нього нікуди;
  • документи про право власності — орендар повинен бути впевнений, що договір укладається з власником;
  • термін оренди — цей пункт захищає як власника, так і орендаря від непередбачених ситуацій;
  • сума оплати — щомісячна орендна плата також вноситься в договір в обов'язковому порядку;
  • термін розрахунку — щоб не виникало конфліктних ситуацій, бажано вписати в документ дату розрахунку за оренду житла;
  • умови подорожчання оренди — такий пункт зазвичай вписують при довгостроковій оренді квартири (наприклад, раз на рік), щоб уникнути ефекту несподіванки при підвищенні плати;
  • умови розриву контракту — важливо прописати пункти, при яких ви або власник зможуть припинити дії договору без штрафних санкцій;
  • оплата комунальних послуг — відразу розподіліть, хто за що платить.

Що стосується оплати тарифів, то важливо уточнити у власника квартири всі комунальні послуги, які надаються мешканцям. Крім газу, світла і води, це можуть бути телефонний зв'язок, оплата консьєржа та ін.

Додаткові моменти

Також в документ варто внести кількість проживаючих і можливість знімання квартири з тваринами. Окремим моментом є опис майна. Якщо ви орендуєте квартиру з меблями та технікою, перевірте справність кожного предмета інтер'єру, після чого вкажіть в договорі їх кількість і стан на момент в'їзду в житло. Дотримання цього плану допоможе вам уникнути конфліктів з власником, залишившись в хороших відносинах навіть після завершення терміну оренди.

Додати коментар