У квартирах, приватних будинках, офісах, магазинах найчастіше використовують газове опалення. Це доступний вид палива, а котли відрізняються компактністю, функціональністю, простотою експлуатації. Але навіть найнадійніший перевірений агрегат може дати збій, вийти з ладу. Краще не намагатися виправити поломку самостійно, а замовити ремонт газових котлів у професіонала.

Газовий котел - складний за конструкцією пристрій, включає безліч деталей, датчиків, трубок. Без належних знань, навичок не вдасться відремонтувати апарат, навпаки, втручання дилетанта посилить проблему. Існують платформи, де подають заявки професійні виконавці.

Основні види поломок газового казана

Зважаючи на безліч складових компонентів, вийти з ладу може будь-який елемент, від чого залежить спосіб і складність ремонту. Зламатися може будь-яка деталь, але існує ряд найчастіших поломок:

  • котел не запускається - перше, що необхідно перевірити, це якість підключення до мережі. Може бути зламана розетка, пошкоджено шнур, штекер. Можуть виникнути інші причини: відсутні газ, вода в системі, несправна плата керування, немає тяги, не надходить електричний струм на пусковий механізм;
  • котел запалюється, але одразу тухне - першопричиною може бути відсутність води в системі, зламаний насос, повітря і пробки, окислився термостат;
  • постійно загасає котел - найчастіше проблема криється в тяговій системі. Слід перевірити витяжку на засмічення, зледеніння, кіптяву, сажу;
  • падає тиск на манометрі - можливий витік води, навіть невелика кількість впливає на тиск води в системі;
  • холодні батареї при працюючому котлі - проблеми з теплообмінником, який слід очистити від окислення, накипу. Зверніть увагу на прохідність води у системі трубопроводів. Може десь перетиснуті шланги;
  • надмірний шум котла під час роботи - перше, що слід перевірити, це температура води, вона може дійти до закипання, через що сильно шуміти. Попадання повітря також викликає сторонні звуки, необхідно спустити повітря.

Сучасні моделі забезпечуються самодіагностикою, видають код помилки на екрані. Достатньо переглянути код у посібнику, щоб зрозуміти причину несправності.

Як уникнути поломок котла

Виключити початкові несправності, які можуть виникати при запуску досить просто. Необхідно звертатися до фахівців із встановлення котлів, які проведуть правильний монтаж.

Важливо проводити своєчасне обслуговування та профілактику. Вони обійдуться дешевше, ніж ремонт чи покупка нового агрегату. Потрібно подбати про три основні складові, які впливають на довговічність і термін служби пристрою:

  1. Вода. На контурі, що входить, обов'язково встановлюється фільтр, який усуває забруднення. Так ви захистите апарат від забруднення, доведеться рідше проводити чищення комплектуючих.
  2. Якість газу. Під час монтажу та різання труби, всередину можуть потрапити дрібне сміття, стружка, нагар. Професіонали стежать, щоби такого не сталося.
  3. Електрика. Уникнути коротких замикань, нестачі потужності допоможе якісна розетка. Слід уважно дослідити кабель підключення, а при використанні подовжувача підбирати його відповідно до потужності моделі.

Прості дії з профілактики, невеликі вкладення обслуговування, допоможуть значно продовжити термін роботи котла. Але якщо сталася поломка, слід обов'язково викликати професійного майстра, але в жодному разі не розбирати агрегат самому.

Додати коментар