Асинхронний електродвигун і його різновиди
Трифазний асинхронний електродвигун відрізняється від інших подібних агрегатів тим, що має трифазну статорну обмотку. Розрізняють трифазні асинхронні електродвигуни з короткозамкненим ротором і з фазним ротором.
Асинхронний двигун із короткозамкненим ротором — це асинхронний електродвигун, у якого ротор виконаний із короткозамкненою обмоткою.
Він складається з двох основних частин:
- статора (нерухома частина)
- ротора (частина, що обертається)
Ротор розміщується усередині статора. Відстань між ними складає 0,5-2 мм.
Асинхронний двигун із фазним ротором являє собою асинхронний двигун, у якого обмотка ротора приєднана до контактних кілець.
До поширення частотних перетворювачів асинхронні двигуни середньої та великої потужності робили з фазним ротором. Їх зазвичай застосовували в пристроях з важкими умовами пуску, наприклад як кранові двигуни змінного струму, або для приводу пристроїв, що вимагають плавного регулювання частоти обертання.
Конструктивно фазний ротор являє собою трифазну обмотку (аналогічну обмотці статора) покладену в пази осердя фазного ротора. Кінці фаз такої обмотки ротора зазвичай з'єднуються в "зірку", а початку підключають до контактних кілець, ізольованих один від одного та від валу. Через щітки до контактних кілець зазвичай приєднується трифазний пусковий або регулювальний реостат.
Асинхронні двигуни з фазним ротором мають складнішу конструкцію, ніж у двигунів з короткозамкненим ротором, проте їхні пускові та регулювальні властивості кращі.
Застосування
Трифазні асинхронні електродвигуни використовуються у всіх сферах народного господарства (верстати та обладнання, автоматика, телемеханіка тощо).
На сьогоднішній день саме цей тип електричних машин найпоширеніший. Пояснюється це простотою експлуатації, надійністю цих машин, невеликою вагою та вдалими розмірами.
Електродвигуни міцно увійшли до сучасної промисловості. Від їхньої надійності та якості залежить все виробництво. Не важливо, пральна машина чи ткацький верстат, складське обладнання чи система вентиляції — робота багатьох машин неможлива без справної роботи електродвигуна.
У зв'язку з цим важливо не просто купити електродвигун, а й неухильно дотримуватися всіх зазначених у супровідних документах умов експлуатації. Для його ефективної роботи може використовуватися вбудований температурний захист. Таке конструктивне рішення дозволяє відключити двигун від мережі, якщо температура обмоток або підшипників перевищить норму, або увімкнути додаткові вентилятори обдування.
Спеціалісти ТОВ “ПРК” індивідуально підходять до кожного клієнта. Завдяки цьому 100% відгуків, що отримає компанія, позитивні, адже в процесі вибору клієнт краще розуміє, який саме пристрій йому потрібен.