Місто Біла Церква опинилося перед серйознозою загрозою залишитися без водопостачання та водовідведення через скид шкідливих речовин у каналізацію міста "Білоцерківським молочним комбінатом" (ТМ "Біла лінія", "Premialle").

Як вказує наше джерело, стоки "БМК" мають перевищення допустимих концентрацій шкідливих речовин, які можуть вивести каналізаційно-очисні споруди з ладу. 

 Як це можливо? У технології Білоцерківських каналізаційно-очисних споруд є етап біологічної очистки стоків, які здійснюється за допомогою активного мулу, що є різновидом бактерій, а відповідно живим організмом. Через потрапляння в стоки надто великої концентрації шкідливих речовин вони починають гинути. У випадку їх масової загибелі - очисні споруди зупиняться. Відповідно стоки не зможуть очищатися, а це викличе потребу відключення  водопостачання, щоб на очисні споруди не потрапляли нові стоки.

Що робити? Потрібно висловити активну позицію громади міста, щоб уникнути негативних наслідків. Єдиним можливим вирішенням проблеми є заставити "БМК" установити локальні очисні споруди. 

Comments are now closed for this entry