14 лютого відбулося засідання громадської ради при виконавчому комітеті Білоцерківської міської ради. На порядку денному – важливе питання дотримання виробниками норм щодо якості стічних вод, які зливаються у міську каналізацію.

Серед підприємств-відповідачів – провідні виробники району, чиїми зусиллями наповнюється міський та районний бюджет, здійснюються соціальні проекти, де працює та отримує заробітну плату більшість мешканців міста та його околиць. На підприємствах визнають: є над чим працювати. Наприклад, представники Білоцерківського молочного комбінату зазначають, що завод будувався у 2006-2008 роках з урахуванням існуючих на той момент норм. Але згодом нормативи було суттєво підвищено.

На підприємстві відреагували на зміну регулюючих документів і уклали контракт з проектною організацією, яка наразі працює над пропозиціями щодо заходів з приведення стічних вод у відповідність до оновлених більш жорстких стандартів. Зрозуміло, що такі заходи потребують як значних фінансових вкладень, так і часу. Проте виробники розуміють необхідність таких кроків і готові навіть до більш масштабних проектів, спрямованих на захист довкілля.

«В рамках модернізації підприємства нами заплановане будівництво власних очисних споруд», – зазначив голова наглядової ради БМК Вадим Чагаровський. Тож можна констатувати, що провідні виробники району відповідально поставилися до запиту громадськості і готові вживати рішучих дій щодо нормалізації ситуації. Завдання громадськості в цьому процесі – забезпечити неупереджений контроль виконання підприємствами своїх зобов’язань.

Comments are now closed for this entry