Уминулому радіофізик, а сьогодні — фермер із ГК «Аквасвіт» Андрій Карпій вирощує осетрових на 10 га колишньої молочної ферми у м. Біла Церква. Потенціал до вирощування м’яса риби на його підприємстві складає 100 тонн, а ікри – 10 тонн на рік.

Йому доводилося реконструювати зруйновану телевежу у Слов’янську, відновлювати телесигнал у Щасті та лагодити низку телекомунікаційних об’єктів на прифронтовій території, а от про вирощування риби він не знав зовсім нічого, доки не придбав стару книжку на книжковому ринку.

З того часу він читав багато літератури, проводив зустрічі з фахівцями, які вирощували рибу за стандартними методами, а потім зробив перший пробний зарибок, побудував власні басейни та біофільтр.

«У 2015 році я купував мальок по 13 грн за штуку. Спочатку купив 15 тис., а потім ще 20 тис. Постачальників маточного поголів’я в Україні також знайти не проблема. Наприклад, можна звернутися до Одеського осетроводчого комплексу», – цитує фермера UA TV.

Загалом же стартовий капітал для створення подібної осетрової ферми може бути різним.

За словами Карпія, при використанні звичайного плавального басейну розміром до 25 м куб., повітряного аератора, циркуляційного насоса для очистки басейну та зарибок до 15 грамів, для старту знадобиться кілька тисяч доларів. А перший заробіток з осетрової ферми можна отримувати вже на третій рік.

«В 25 кубовому басейні є можливість вирощувати до 2 тонн риби. Десь на третій рік можна відділити самців від самок і направити самців на м’ясо. Припустимо, половина риби в басейні – самці. Кілограм м’яса коштує близько 200 грн. Ось вам і перші кошти. До 200 тис. грн за рік», – говорить Андрій Карпій.

Якщо ж підприємець планує отримувати ікру, то йому доведеться чекати більше шести років. Але за умови правильного утримання риба даватиме ікру впродовж усього подальшого життя і може дожити до 100 років.

Оскільки підприємство Карпія влаштоване за системою РАС, керувати ним легко: автоматизована програма сама подає корм, повітря і регулює тиск системи, тому справитися з фермою може одна людина. Проте, якщо на такому підприємстві з’являються проблеми, то на їх вирішення є значно менше часу: щоб не втратити усю рибу, рішення потрібно приймати не більше як за 15–20 хвилин.

Джерело

Додати коментар