Чергова 46 сесія Білоцерківської міської ради

На черговій 46 сесії Білоцерківської міської ради, що відбулась 26 вересня, як завжди розглядалась низка актуальних питань щодо життєдіяльності міста. Проте, дві злободенні проблеми найбільше заслуговують на увагу: правомірність будівництва АЗС на роздоріжжі вул. Б. Хмельницького та бул. 50-річчя Перемоги, та зведення гідроелектростанції на Білоцерківському верхньому водосховищі.

Традиційно засідання міської ради розпочалось з депутатських запитів, і знову з запиту Валерія Ямкового. Але у зв’язку з його відсутністю запит зачитала його однопартійка Людмила Дригало. Хоча відповідно до Регламенту міської ради, цей офіційний документ мав оприлюднити міський голова В. Савчук. Однак, він відмовився і передав це повноваження Л.Дригало.

Основна ідея депутатського запиту полягала у зверненні до прокурора м. Біла Церква Г.І. Мельника для з’ясування обставин, яким чином надавалися дозволи управліннями на обстеження території для будівництва АЗС у центральній історичній частині міста біля монумента «гренадер». Варто нагадати, що без попереднього обговорення та без проведення громадських слухань жителів прилеглих будинків, були надані попередні погодження на зведення АЗС, що в даному випадку суперечить інтересам громади цього мікрорайону.

Другим, вкрай важливим для міста питанням, яке обговорювалось на сесії міської ради, було будівництво гідроелектростанції (ГЕС) на річці Рось.

Головна проблема полягає в тому, що при запуску цього об’єкту в дію, білоцерківці не зможуть отримувати воду постійно, а тільки по графіку й почасово. І це ще не все. За даними екологічної служби, які надійшли на запит депутатів Л.Дригало та В. Ямкового, річка Рось почне гинути: збільшиться рівень стоячої води, зросте забрудненість, загине риба, а в осінньо-весняний період коливатиметься водний рівень, що призведе до затоплення прибережних територій. Крім того, виходячи з розрахунків, які зробили депутати Л.Дригало та В. Ямковий, для міста цей об’єкт не принесе фінансово-економічної вигоди.

Складається враження, що ГЕС – черговий авантюрний проект приватних бізнесових груп по відмиванню державних коштів.

Варто зазначити, що і в цій ситуації не обійшлося без КП БМР «Білоцерківводоканал» (нині це концесійне підприємство ТОВ «Білоцерківвода»). Представник цього підприємства О. Бабій намагалася переконати депутатів, що при виробництві електроенергії, яку буде споживати підрозділ «Білоцерківводи», зменшуватимуться витрати підприємства, а значить і зменшаться тарифи. Але важко повірити цим переконанням після її обіцянок про покращення водопостачання і водовідведення з прийняттям комунального підприємства в концесію. Саме ТОВ «Білоцерківвода» через інші приватні структури збирається використовувати комунальні об’єкти, а саме водосховище і греблю, для експлуатації ГЕС на річці Рось. Відповідно до Конституції України та Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Білоцерківська міська рада не має повноважень приймати рішення відносно таких стратегічних об’єктів.

Протягом пленарного засідання міський голова В. Савчук неодноразово порушував Регламент міської ради. Як приклад, він не поставив на голосування заздалегідь зареєстровану депутатську пропозицію Валерія Ямкового про зняття питання щодо будівництва ГЕС з порядку денного.

Прикро визнавати, але сесія за сесією все більше починає нагадувати публічний фарс. Рішення стосовно болючих питань ухвалюються швидко, завуальовано, часто без конструктивного обговорення і врахувань слушних пропозицій та зауважень. Напевно, вони приймаються об’єднаними зусиллями фракцій Партії регіонів та БЮТ «Батьківщина» заради власних інтересів, а не для жителів Білої Церкви.

Катерина Головіна

Источник: bc-like.com

Comments are now closed for this entry