7-го червня було проведено невеличку екскурсію по "Горбатому" мосту з метою дізнатись, як просуваються ремонтні роботи? Зацікавила екскурсія, як жителя Білої Церкви, з цієї ж позиції трохи коментарів і питань щодо ремонтних робіт.

Прибувши на місце о 16-й годині, зразу привернуло увагу відсутність проведення робіт і працівників, не було жодної одиниці техніки і жодної людини. Виникло зразу питання про термін закінчення ремонту, в цьому році, чи через декілька років взагалі? Ще одне питання, щодо про генпідрядника, якщо він закордонний, то виконує добросовісно і швидко, не в його інтересах затягувати ремонт, щоб отримати кошти, як найшвидше, то чому ж не працюють цілодобово? Може він не такий і закордонний?

Далі пройшовши по мосту, огляд вже зробленого, показує як буде проходити реконструкція. З обох боків мосту знятий грунт, що говорить про розширення мосту. Але виникає питання, розширення чого саме буде, проїжджої частини, чи тільки добавиться пішохідна зона?

На ремонтні роботи має бути проект, інакше не порахувати об'єм робіт, послідовність і витрачений час на ці роботи. Громадськості проект не був представлений.

Міст не розбирався повністю, тільки зняті з боків бетонні виступи, проїжджу частину мосту не чіпали. Видно, що до мосту кріплять арматуру і роблять опалубку, це до бетону, якому понад 75 років! Але трохи тішить те, що його будували німці! Але насторожує те, що не видно ремонтних робіт на опорах, що є ключовим елементом у вантажостікості мосту. Будівництво мосту починається з опор, ремонт це не будівництво, але опори в жахливому стані і не відомо чи будуть ставити додаткові і яким чином відремонтують старі опори?

Якщо збільшиться ширина дороги, значить і збільшиться пропускна здатність мосту і збільшиться навантаження на старі опори.

Арматура по обидві сторони мосту закріплена анкерними болтами до старого бетону, а також приварена до арматури, що знаходиться в бетоні мосту, якій понад 75-ть років.

Німецький інженер в 1943-му році, побудувавши міст, який витримав проїзд танків, побудував собі пам'ятник, який існує і функціонує дотепер.

Звичайно, відповіді на питання по ремонтним роботам на "Горбатому" мосту можуть дати лише спеціалісти, але як жителя міста Біла Церква цікавить якість,  безпека і кошти бюджету, витрачені на цей ремонт!

Додати коментар