На Київщині опікунка позбавила житла неповнолітню дівчинку

Прокуратура м. Біла Церква порушила кримінальну справу проти опікунки, яка позбавила житла неповнолітню дівчинку.

Як повідомляє офіційний інтернет-сайт прокуратури Київської області, обвинувачена використала піклування з корисливою метою на шкоду підопічному, зокрема протиправно відчужила ½ належної неповнолітній квартири, приватизувавши її на свою користь. Крім того у вказаній квартирі Р. розмістила свого колишнього чоловіка, який до того ж проживав там зі свою співмешканкою. 

Прокуратурою м. Біла Церква за погодженням із слідчим управлінням прокуратури Київської області порушено кримінальну справу щодо громадянки Р. за ознаками злочину, передбаченого ст. 167 КК України, тобто за фактом зловживання опікунськими правами. Вказана особа згідно з рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради була піклувальником над неповнолітньою 1993 р.н.

У зв’язку з цим неповнолітню, яка не мала місця проживання, рішенням виконавчого комітету Білоцерківської міської ради було тимчасово влаштовано до центру соціально-психологічної реабілітації дітей «Злагода». Згідно з ч.3 ст.17 Сімейного кодексу України батьки або особи, які їх замінюють, не мають права без дозволу органів опіки і піклування, наданого відповідно до закону, укладати договори, які підлягають нотаріальному посвідченню та/або державній реєстрації, відмовлятися від належних дитині майнових прав, здійснювати поділ, обмін, відчуження житла, зобов'язуватися від імені дитини порукою, видавати письмові зобов'язання. Проте, це не завадило Р. обмежити житлові права неповнолітньої.

 

Источник новости: www.regionews.com.ua

Comments are now closed for this entry