5 грудня на заводі по виготовленню шин «Росава» у місті Біла Церква на Київщині стався смертельний випадок – прибиральниця потрапила під колеса навантажувача.

Факт зафіксовано Фондом соціального страхування та управлінням Держпраці. На місце була одразу викликано поліцію. Родичів загиблої повідомили, однак на територію заводу не пустили.

На офіційному сайті компанії «Росава» повідомлення про трагедію немає. За словами мешканців міста, про неї також мовчали місцеві ЗМІ. І в цьому вони бачать свідоме замовчування. До того ж, за їх словами, причиною трагедії могла стати економія адміністрації заводу на безпеці працівників.

– Там був темний коридор. Вона йшла викидати сміття до контейнера і потрапила під навантажувач, який її через темряву не побачив. Світло там має бути, але його економлять і відключають. Багато людей жаліється. І опалення немає, навіть ця гума на заводі не може застигнути, – розповіли Соціальному руху мешканці Білої Церкви, додавши, що подібні нещасні випадки фіксувались й раніше.
Декілька місяців тому ноги чоловіка затягнуло в працюючий механізм. Іншу жінку в тому самому переході також мало не збив навантажувач, у нього були несправні гальма. Ті, хто на заводі працюють, розповідають, що вони поламані всі. І жаліються постійно, що темно, що вони телефонами підсвічують, – кажуть мешканці.

Повідомлень про наміри компанії виплатити компенсацію за моральну шкоду родичам немає.

Як повідомили активістам Соціального руху в Держпраці, жінка працювала на підприємстві офіційно, трагедія сталась в приміщенні заводу в робочий час, тож сім’я загиблої у будь-якому разі отримає передбачену законом компенсацію (100 прожиткових мінімумів). В той же час якщо інспектори підтвердять, що причиною загибелі стала несправність обладнання, відсутність світла чи інші порушення техніки безпеки, керівництво «Росава» очікуватиме кримінальна відповідальність.

Джерело

Додати коментар