На Великополовецькому полігоні розпочалися навчання бійців 72 бригади ЗСУ з британськими інструкторами за програмою "Орбітал". Готуючись до повернення на фронт, бійці вивчають тактику бойових дій в населеному пункті і на відкритій місцевості, вдосконалюють навички водіння бойових машин та стрільби з них, отримують знання про специфіку роботи снайперів, розвідувальних груп та інших військових підрозділів.

"Ми проводимо для українських військових курси за різними військовими спеціальностями, різного рівня підготовки. В першу чергу, це підготовка сержантського складу, курс підготовки командирів взводів, а також спеціалізовані курси за певними напрямками. Наше завдання - добре підготувати ваших військових до ведення бойових дій у змінених умовах сучасного бою, а також привести ваші підрозділи у відповідність до стандартів НАТО. У мене особисто було чотири ротації в зону бойових дій, в основному це Ірак і Афганістан, а також військові навчання в різних країнах. Я вважаю, що найперше успіх бою залежить від командира, від розробки хорошого плану і доведення його до успішного результату. Мені подобається, що ваші військові позитивно сприйняли нас і охоче переймають наш досвід і знання - ми також багато чому вчимося від них, корегуємо своє викладання у відповідності до вашого досвіду, набутого вами в цій війні. Ще один позитивний момент - керівництво бригади активно працює над поліпшенням умов проживання та харчування на полігоні, оперативно реагує на всі побажання і зауваження. Видно, що командування та особовий склад дійсно зацікавлені в проведенні цих курсів - можливо, справа в тому, що ви дуже давно воюєте і маєте чітке розуміння того, що саме вам знадобиться в майбутньому", - сказав командир групи інструкторів.

"Ці курси справді корисні, ми отримуємо потрібні нам знання і навички. Найперше, що впадає в вічі - повага до нас, ставлення як до партнерів. Приємно вразила відсутність ненормативної лексики і грубощів: для тих, хто ще пам'ятає армію радянського зразку, це стало головною ознакою того, що Армія України таки змінюється, стає європейською. Друге - це абсолютно інший підхід до планування військових операцій: наші інструктори вчать нас уважно вислуховувати кожного бійця, навіть новачка, і вже лиш потім приймати виважене рішення", - зауважили бійці.

Навчання тривають, і ми будемо повідомляти вам про їх перебіг.

P.S., спеціально для мам: казарми на полігоні командир сьогодні перевірив особисто - там тепло. Ще трохи холодні стіни в навчальних класах, бо ж приміщення до цих пір не використовувались, але вони швидко прогріваються і за день-два від них не тягнутиме холодом. В житлових приміщеннях температура досить комфортна для перебування, бо там почали прогрівати раніше.

Баня працює цілодобово, тож помитися є де.

Харчування на полігоні організоване тричі на день, як і має бути. Є буфети з пиріжками, сосисками в тісті та піцами - в перервах між навчаннями можна випити гарячої кави з чимось смачненьким. Втім, ви ж знаєте європейців - в кожному класі стоять електрочайники і каву можна пити просто під час лекцій. Ох уже ця Європа... )))

Нижче - фото з навчань: стрільби, водіння БМП та інші тренування. Трохи взявся мороз, тож командування організувало на кожній навчальній позиції пункти обігріву - ті самі засніжені палатки і "буржуйки", які лізли мені у кожен кадр, аж набридли )

Джерело

Додати коментар