Пізно ввечері 15 квітня 2015 року  на території земельної ділянки селекційної станції Бугаївки (Білоцерківський район), що знаходиться недалеко  від комунального водопроводу, розмістили військову техніку (урал, кран та інші машини).Всі машини мають номера Кіровоградської області, а їхні водії відмовляються коментувати мету свого приїзду. За словами очевидців, вищезгадані особи приїхали викопувати “трубопровід водоканалу”. У випадку початку демонтажу водопроводу, міста Біла Церква, Умань та Білоцерківський район опиняться під загрозою відключення від водопостачання.

На місце події оперативно прибули представники ТОВ “БІЛОЦЕРКІВВОДА”, заступник мера м. Біла Церква Гнатюк В.В., начальник управління комунальної власності та концесії Білоцерківської міської ради Міхєєв В. Л., депутати профільних комісій Дикий Г. А., Король А. П., Макушин С. В., Малюк В. В., Поліщук Д. А., а також представники правоохоронних органів. Останнім невідомі продемонстрували документи, на основі яких вони прибули на дану територію. Відповідно до них ТОВ “Новація-1″ має рішення суду на демонтаж труби в 4 км, яка колись була частиною водоводу “Дніпро-Рось”.

Відповідно до рішення суду, на яке посилаються невідомі,  ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» має передати частину магістрального водоводу «Дніпро-Рось», між очисними спорудами Білоцерківського водоканалу на користь ТОВ «Новація-1».  Згідно додатку №1 «Склад об’єкта концесії» концесійного договору, такого майна ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» (підприємству на 15 років передано водоканал Білої Церкви в концесію) не приймала в управління, а отже, у підприємства воно відсутнє. Натомість, ТОВ «Новація-1» має намір примусово демонтувати майно, що перебуває у комунальній власності територіальної громади м. Біла Церква, видавши його за своє. Зокрема, труба в 4 км, про яку йде мова, використовується на даний момент як футляр технологічної мережі для транспортування гіпохлориту натрію на перший підйом водоочисних споруд. Тобто, вона застосовується безпосередньо в технології очистки води і її пошкодження може призвести до припинення водопостачання для міст Біла Церква,  Умань та Білоцерківського району. Також в полі, де представники ТОВ «Новація-1» мають намір проводити земляні роботи, находяться високовольтні електричні мережі.

Слід звернути особливу увагу на те, що у ТОВ «НОВАЦІЯ-1» відсутні докази того, що трубопровід «Дніпро-Рось», переданий з державної власності на користь ТОВ «Новація-1»,  є власне футляром технологічної мережі, який вони мають намір демонтувати. Тобто, йде спроба незаконного захоплення чужого ( в даному випадку комунального) майна.

В свою чергу, ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» подало касаційну скаргу на рішення суду, згідно якого відкрито виконавче провадження та подано скарги до судів про скасування постанови РВ ДВС Білоцерківського міськрайонного управління юстиції. Оскільки майно, яке хоче отримати «Новація-1», не належить їм згідно рішення суду, а є власністю  територіальної громади міста Біла Церква.

Варто зазначити, що напередодні, 7-ого квітня, на водоочисні споруди ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» вже приїжджали працівники Районного відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції, які намагалися провести опис майна. Проте, особи, які представилися державними виконавцями, явно перевищили свої службові повноваження.

По-перше, від 6 квітня 2015 року повноваження державної виконавчої служби припинені у зв’язку з її ліквідацією (підстава – Постанова КМУ від 21.01.2015, розміщена на веб-сайті державної виконавчої служби офіційна інформація), а отже, припиняється діяльність щодо реалізації державної політики у сфері організації примусового виконання рішень судів та інших органів (посадових осіб) та відповідно припиняється проведення особистого прийому громадян посадовими особами та керівництвом, отримання поштової кореспонденції, в тому числі відділу примусового виконання рішень.

По-друге, на місце подій прибула виконавча служба району, а майно для стягнення, яке зазначене у їхніх документаціях зареєстроване у місті Біла Церква.

І, по-третє, начальником відділу Державної виконавчої служби Білоцерківського міськрайонного управління юстиції було перевищено службові повноваження та розбито об асфальт мобільний телефон одного з співробітників водоканалу.

Відповідно є всі підстави вважати, що ТОВ «Новація-1» намагається незаконно заволодіти 4-ма км труби, яка належить громаді міста Біла Церква, використовуючи при цьому посадових осіб та силові методи.

Відеоматеріали:

Джерело

Comments are now closed for this entry