19 жовтня у центрі скандальної ситуації опинились голова Трушківського осередку партії «Батьківщина» Світовенко та кандидат від цієї ж партії Надія Кравченко. Під виглядом презентації програми доплат до пенсій вони в телефонному режимі зібрали пенсіонерів.

На цих кадрах ми бачимо безпосереднє втілення цієї програми в життя – літнім людям роздавали по двісті гривень готівкою, закликаючи при цьому віддати голос за Надію Кравченко. За словами позапартійних кандидатів подібну операцію їм вдалося провернути у селі Фурси, після чого активістами і кандидатами-самовисуванцями були проінформовані відповідні органи.

Вже в Трушках службою безпеки велося документування фактів підкупу виборців, та вирішується питання про порушення кримінальних справ проти причетних осіб. Якщо керівництву «Батьківщини» у Трушках вдастся викрутитись з цієї ситуації, то іншим, пересічним мешканцям, за двісті гривень може загрожувати позбавлення волі за порушення чинного законодавства.

За фактом підкупу виборців, Білоцерківський відділ поліції ГУНП у Київській області, вніс відомості до єдиного державного реєстру судових розслідувань за ознаками кримінального правопорушення, передбачено статею 160 кримінального кодексу України та розпочато досудове слідство. Крім цього за данним фактом суб’єктами виборчого процесу були складені акти та скарги про порушення закону України про місцеві вибори під час ведення передвиборчої агітації.

Також готується скарга до Фурсівської виборчої комісії стосовно порушень виборчого законодавства кандидатом від ВО "Батьківщина", із подальшим усуненням кандидата від вище зазначенної партії.

Додати коментар