Жителям Білої Церкви на вулицях міста стали зустрічатися молоді темношкірі чоловіки, які навіть не розуміються на українській мові, що викликало деяке здивування у населення. Правоохоронці, в ході проведення комплексного оперативно-профілактичного відпрацювання міста Біла Церква, виявили та встановили даних осіб – шість молодих людей віком 19-24 роки розповіли, що в середині жовтня 2014 року вони нелегально прибули на територію України. Перебуваючи на нелегальному становищі, громадяни Федеративної Республіки Сомалі планували отримати статус біженців та в подальшому залишитись постійно проживати в Україні.

Про те, як і яким шляхом та транспортом іноземці перетнули кордон нашої Держави та на які кошти вони орендували квартиру і проживають в м. Біла Церква, молодики не дали відповідь. Всі шестеро винаймали одну квартиру в центрі міста.

Відносно даних громадян працівники Управління Державної міграційної служби України в Київській області направили адміністративний позов до Білоцерківського міськрайонного суду згідно ст. 26 Закону України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства», щодо примусового повернення іноземців та осіб без громадянства, депортації.

В ході проведення комплексного оперативно-профілактичного відпрацювання, також були виявлені ще дві особи (1989 та 1992 року народження), які проживали в іншому районі м. Біла Церква і є громадянами Федеративної Республіки Сомалі. Відносно них працівниками Управління ДМС України в Київській області складено адміністративні протоколи за ч. 1 ст. 203 КУпАП «порушення іноземцями та особами без громадянства правил перебування в Україні і транзитного проїзду через територію України».

В зв’язку з тим, що в Україні відсутні дипломатичні установи Федеративної Республіки Сомалі, працівниками Управління Державної міграційної служби України в Київській області про факт порушення міграційного законодавства України громадянами даної держави повідомлено Міністерство закордонних справ України.

Джерело

Comments are now closed for this entry