На днях, прогулюючись містом помітив, що на стовпах встановили світлодіодні (LED) світильники. Поцікавився навіщо, повинні бути якісь переваги в цьому? Переваги є.

Зараз використовуються натрієві лампи, вони споживають в момент розпалювання 250 Вт, після 2-ох хвилинного розігріву, споживання зменшується навпіл, приблизно 125 Вт. Світлодіодні світильники ставили на 100Вт. Виникло зразу запитання про доцільність такої заміни, щоб з економити 25Вт скільки всього треба виконати.

Але доцільність є, це кількість люменів (кількість світла). В натрієвих лампах цей показник на рівні 10000 люменів, тобто при 125 Вт - 10000 люменів, тоді як світлодіодна при 100 Вт видає близько 30000 люменів, ще  в додаток світлодіодний світильник естетично і сучасно виглядає. Ще можна додати довговічність світлодіодів, це 30000 - 100000 годин роботи, але цей показник залежить від декількох факторів, це якість світлодіодів та режим їх експлуатації.

Але це поки експеримент. Він складається з того щоб визначитись якої потужності повинні бути світильники. Цей весь експеримент проводився біля парку Олександрія. Встановлені декілька світильників різної потужності, світильники, що на пішохідному переході, споживають 38 Вт, на стовпі 100 Вт, та ще один на 45 Вт, після визначення з потужністю світильників, робота по їх встановленню продовжиться.

Щодо ціни на світильники, на 100 Вт (Польща), коштує 4500 гривень, на 45 Вт (Україна), коштує 3800 гривень. Ціна звичайно не мала, ще додати їх встановлення, то цифри трохи шокують, особливо, якщо перерахувати на десятки тисяч світильників, які є в місті, то ще більше цікавить чи це реальна їх вартість!?

Трохи фото, якість дуже низька, але суть зрозуміла.

Світлодіодний (LED) світильник польського виробництва, потужністю  100 Вт.

Звичайний світильник, яких багато по місту, на натрієвих лампах.

Світлодіодний (LED) світильник польського виробництва, потужністю  38 Вт, що освітлює пішохідний перехід.

Світлодіодний (LED) світильник українського виробництва, потужністю  45 Вт. Відгук про нього був не з кращих, якість корпусу гірша ніж в польського.

Comments are now closed for this entry