Вже три тижні Ставищанська, 130 у центрі уваги. На поле виїжджають перші особи міста, міліція, прокуратура,екскаватори, різна техніка. А всьому причина – труба, яку не може поділити місто та київські бізнесмени ТОВ «Новація-1». Основний предмет непорозуміння – «чия труба?». Місто вважає, що це комунальна власність. Приватний підприємець – його. Так чия ж вона насправді?

Істинна комунальна власність

Трубопровід «В-3» або «водовод річкової води від р. Рось до ХПВ м. Біла Церква» був введений в експлуатацію в 1999 році, про що свідчить «Акт робочої комісії про прийняття в експлуатацію закінчених будівництвом будівлі, споруди, приміщення» (скан-копії усіх документів можна переглянути на сайті ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» www.bcvoda.com.ua).

На той час водоканал був в підпорядкування Київської області (ВКГ «Київоблводоканал»). За словами Соломахи І. П., який на той час був директором підприємства, для забезпечення міста водою спочатку було побудовано один трубопровід діаметром 900 мм, який забезпечував місто 50тис м3 води на добу. Проте, місто швидко розвивалося і виникла необхідність будівництва ще одного трубопроводу також діаметром 900 мм(50тис м3 води на добу). Але на ньому траплялися постійні пориви і жителі Білої Церкви протягом 1-2 діб не отримували відповідної кількості води, яка була необхідна. На той час перспективи збільшення споживання води були дуже оптимістичні і місто споживало вже на той час 130тис м3 води на добу. Відповідно було прийняте рішення про будівництво великого третього водоводу діаметром 1000-14000 мм (В-3) для забезпечення міста необхідною кількістю води.

в-3

Від так, «Київоблводоканал» в 1992 році розпочинає будівництво труби та закінчує її у 1999, про що свідчить «Акт про прийняття в експлуатацію».

Після цього в 2010 році трубопровід був переданий з спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Київської області у власність територіальної громади міста Біла Церква. (скан-копії документів також можна переглянути на сайті ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» www.bcvoda.com.ua). Тобто, коли була здійснена вищезгадана передача майна, трубопровід «В-3» став комунальною власністю громади Білої Церкви, де і перебуває по цей час.

Через різке скорочення споживання води трубопровід «В-3» майже не використовувався, а його підтримка в належному стані дорого обходилася. З метою економії та ефективного використання майна трубопровід «В-3» в 2011 році вже КП БМР «Білоцерківводоканал» вивело з експлуатації і змінило його функціональне призначення на футляр технологічної мережі для транспортування розчину гіпохлориту натрію.

Потім трубопровід «В-3», який вже було переобладнано у футляр, передано у концесію ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА».

Щодо ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА», з якого ТОВ «Новація-1» хоче за рішенням суду витребувати вищезгадану трубу, то воно не володіє майном Білоцерківської громади, але лише управляє ним на правах Концесійного договору. А, отже, ніяке майно передавати третім особам без відповідного рішення Білоцерківської міської ради не може.

На сьогоднішній день футляр для технологічної мережі для транспортування розчину гіпохлориту натрію використовується у процесі очищення питної води і пошкодження його може викликати серйозні перешкоди з водопостачанням для міста.

Позиція сили

В 2006 році ТОВ «Новація-1» придбало за біржовими контрактами трубопровід «Дніпро-Рось». Місце знаходження майна згідно з реєстраційними документами – Київська область, Обухівський район, землі Халепянської сільської ради, а також Київська область, Білоцерківський район, с. Піщана.

Якщо буквально читати текст  рішення суду, то ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» (хоча воно і не є власником майна) повинно передати ТОВ «Новація-1» трубопровід «Дніпро-Рось» (якого немає ні в комунальній власності громади м. Біла Церква, ні в концесії підприємства) від очисних споруд Білоцерківського водоканалу (юридично такої установи/організації взагалі не існує) до водозабору на р. Рось (чи його водозабору? Де розташованого? – усе це також суд залишив на тлумачення стягувача – ТОВ «Новація-1»). Проте, ні в міста, ні тим паче в ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» такого майна немає. А трубопровід «В-3» (пізніше футляр технологічної мережі для транспортування розчину гіпохлориту натрію), який хоче демонтувати ТОВ «Новація-1», є зовсім іншим об’єктом. ТОВ «Новація-1» не надало документів, які б засвідчували де конкретно знаходиться їхнє майно. Єдиним аргументом сторони, це є арифметичні підрахунки: різниця між загальною протяжністю трубопроводу «Дніпро-Рось» відрізняється від знайдених і узаконених частин на 4 км. З цієї цифри було зроблено висновок, що комунальний водовід «В-3» повинен бути тим самим трубопроводом «Дніпро-Рось». Такі висновки зроблені лише на основі співпадіння чисел.  І, тому немає жодних підстав вважати два об’єкти однією і тією ж трубою. Під час судового розгляду представники ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА» клопотали про проведення судової експертизи, яка б дослідила документи, майно наочно, встановила його просторові характеристики та ідентифікувала одне майно та інше. Але судом було відмовлено у її  призначенні.

Тому, де розміщена частина трубопроводу «Дніпро-Рось», залишається загадкою. Проте, вважати трубопровід «В-3», а зараз футляр технологічної мережі для транспортування розчину гіпохлориту натрію, його частиною є великою помилкою. Даний трубопровід є комунальною власністю та повинен нею залишатися!

Прес-служба ТОВ «БІЛОЦЕРКІВВОДА»

Comments are now closed for this entry