У Володарському районі хочуть запустити шахту видобування ВІДКРИТИМ способом розсипних циркон-рутил-ільменітових руд!!! Титану! Це не далеко від Білої Церкви, лише 20-30 кілометрів, а також спільна річка Рось!!!

Історія: 18.07.2019 на сайті Міністерства екології з’явилось повідомленні про планову діяльність (сайт -http://eia.menr.gov.ua/places/view/4106).

Як зазначено в Повідомленні - Соціальне становище носить позитивний характер:

  • Можливість поповнення місцевого бюджету та забезпечення робочими місцями місцевого населення.
  • Площа родовище становить – 10.18 км².
  • Вилучення 1015 га земель. З них 400 га родючих чорноземних грунтів (призначення землі – ведедення товарного с/г виробництва), 615 га Лісогосподарського призначення!!!!
  • Джерелами забруднення навколишнього середовища: атмосферне повітря у вигляді викидів, тимчасове ПОРУШЕННЯ водного басейну та надр (річка РОСЬ), утворення відходів виробництва.

Протягом 20 робочих днів з дня оприлюднення з 18.07.2019 р. (згідно інформації сайта Міністерства екології та природніх ресурсів України) громадськості надається право для подання зауваження та пропозиції до планової діяльності, що підлягає включенню до звіту з оцінки впливу на довкілля.

Що зроблено: Голова Логвинської сільської ради відреагувала миттєво на лист щастя, проінформувала громаду с. Логвин та с. Михайлівка із закликом зібратись всією громадою на загальних зборах. Також повідомила Голову Володарської РР, який у свою чергу повідомив всіх голів сільських рад Володарщини та керівників інших районів, громади (жителі) яких користуються водоймами річки РОСЬ (дана річка охоплює Київську та Черкаську область). В суботу, 20.07.19 на 11 годину в Будинку культури с. Логвин провели громадське слухання по будівництві гірничо — збагачув. комбінату, + кар'єр по виробництву цирконію і т.д. На громадські слухання прибули: голова Володарської районої ради Кузьменко В.М., заступник голови Володарської районої ради Мисник В.В., депутат Фурсівської ОТГ Харута В.Г., представники Білої Церкви і навколишніх сіл.

На громадських слуханнях прийняли одноголосно рішення: заборонити ТОВ «Рутил-Ільменітова Компанія» вчиняти будь-які дії щодо розробки Тарасівського родовища розташованого в Київській області Володарського району між селами Щербаки, Фастівка, Тарасівка та Михайлівка. Яскравий приклад гуртування людей !! Молодці ! РАЗОМ проблему карьєру буде вирішено! Карьєри такого типу вимагають відселеня людей. Необхідно зупинити дане підприємство, інакше буде екологічна катастрофа.

Вона зачепить всіх навколо! На найблищу сесію у Фурсівській ОТГ винесемо дане питаня із зверненням до президента, кабміну, обласної ради. Також почнемо збір підпісив і готуємо петицію до президента.

Відео про аналогічний випадок:

Ще по темі:

Петиція Президенту

Фурси

Сайт Міністерства екології

Додати коментар