6-го грудня в Білій Церкві проводилось обговорення щодо проекту  рішення міської ради про створення комунального підприємства Білоцерківської міської ради «Муніципальна варта».

За кошти платників податків міська рада хоче створити комунальне підприємство із статунтим капіталом в 5 млн. гривень і наділити цю організацію повноваженнями схожими до поліції.

Текст Павла Лаврусь

Сьогодні був не "круглий стіл", а "базар" для галочки. Реально, хто з посадовців зараз хоче слухати і прислухатися до активістів якщо другі не згодні з першими? І ще питання, якщо не враховувати історію, негативний і позитивний досвід, то про який "конструктив" може йти мова?

Перебивають всі, навіть я пішов на поводу цієї тенденції, через це не зміг висловити правильно думку у виступі. Проте це не важливо для депутатів, для Сергія Постівого, навіть для Сергія Возненка який був присутній і захищав ідею створення такого підприємства, самоокупного до речі, за 5 мільйонів гривень платників податків.

Та що там ідея, на моє прохання роз'яснити доцільність створення такого "силового блоку" навіть не зреагували, вони для себе все вирішили, а хто проти, той "проти безпеки в місті", "вносить смуту", "тільки балакає і нічого не робить" і такі інші тези сьогодні звучали до, під час і після цих зборів.

Я особисто, стою на позиції, що подібна структура, яка навіть працює в інших містах, не повинна існувати за кошти платників податків, у розпорядженні депутатів та міського голови з такими повноваженнями до прийняття відповідного закону, який урегулює всі питання з приводу звітності, підконтрольності, взяття на службу, і інше.

А тепер по пунктам.... що ми маємо зараз?
1) В нас в місті декілька охоронних фірм, хіба безпека посилилась?
2) У нас є інспектори на зарплаті які практично не виконують свою роботу з приводу порядку по благоустрою, вжиття заходів проти розпиття алкоголю і куріння сигарет в громадських місцях та інше.
3) В нас є поліція і має посилюватися в майбутньому кількістю людей та технікою.
4) В нас є Державна Служба Охорони яка має бойову зброю і ефективні методи протидії проти нападників на охоронний об'єкт які несуть відповідальність повну.
5) В нас є Громадські Формування і повноваження в них ширші, але які міська влада не залучає і не хоче фінансувати, чи навіть платити конкретно за виконану роботу, проте під час Революції Гідності після розстрілу людей на Майдані, саме вони забезпечували порядок в місті.

Чого ж нема і не буде у цієї "Муніципальної варти" на мою думку?
1) Разом з широкими повноваженнями, майже ніяко відповідальності, бо працівники не є державними посадовцями, навіть місцевого самоврядування. Навіть посвідчення не забов'язані показувати.
2) Не буде підконтрольності громаді, тобто кожному мешканцю місто зокрема, тільки міському голові напряму і депутатам як засновнику. Ну про кулуарні ігри я говорити не буду.
3) Не буде можливості розслідувати, чи ловити злочинців.
4) Не буде мати бойову зброю, тільки "травматичну". Нещодавно показало, що коли у злочинця бойова зброя, може статися трагічний випадок, тобто з резинкою проти свинцю нема чого рипатися.
5) Ніякої спеціальної відповідальності перед законом крім як у суді "приватна особа проти приватної особи" у разі побиття чи ще якихось дій працівником "Варти". Навіть з роботи не звільнять.

Що ж буде мати така охоронна фірма з бюджету міста і які повноваження будуть?
1) Форму, спец. засоби для затримання, і просто "пресінгу" у разі непідкорення, але думаю останнє не відразу. Також автомобілі, приміщення, зарплатню і все, що потрібно за наші з вами кошти без ніякої фактично відповідальності. Багато комунальних підприємств прозвітували громаді по справжньому?
2) Доступ до відеонагляду яке планують побудувати в місті. Наче добре, але наші персональні дані будуть у приватних осіб.
3) Штрафувати підприємців за порушення благоустрою.
4) Патрулювати місто в пошуках порушників, або заробітку на таких порушниках.
5) Можливість заробляти на охороні приватних об'єктів, охороняти міську раду від "божевільних активістів", особисто міського голову ну і звісно садочки, школи і інші об'єкти, що зробить їх монополістами на цьому ринку.
6) Фактично "кришувати" й надалі те, що "кришується" іншими, інакше б наливайки, ігрові зали в нас би зникли як явище, зате дозволить ліквідовувати вже по справжньому стихійну торгівлю. Бабушки, бережіться.
7) Можливість приймати участь на виборах як це було в інших містах, тобто допомагати у разі чого фальсифікувати, чи навпаки, протидіяти фальсифікації. В будь якому випадку, це супер структура для тих хто контролює її.
8) Можливість всім хто за останній час втратив роботу в міліції та поліції, знову робити те що подобалося найбільше.

Ой багато як завжди написав, і по факту, я думаю будемо мати чудову структуру за наші гроші, яка буде захищати наших посадовців від таких як я, як інші громадські активісти і підприємці котрі незгодні з місцевою політикою депутатів, міського голови.

Ще раз, я проти такої безвідповідальної структури до прийняття відповідного закону. В будь якому разі, я і інші попереджували.

Додати коментар