Сьогодні стало відомо, що у мікрорайоні Гайок невідомі особи вирубують ліс, при чому, за словами очевидців – зносять цілком здорові дуби, берести, клени, яким понад 100 років. Мешканці мікрорайону вийшли на акцію протесту проти свавільного вирубування рослин та звернулися до Білоцерківської міської влади, аби вплинути на ці заходи та зберегти дерева.

Мешканці мікрорайону «Гайок» забили на сполох, отримавши шок від побаченого свавілля, що чинять невідомі люди, перетворюючи унікальний найзеленіший і найтихіший куточок Білої Церкви у пустку.

Міський голова Геннадій Дикий дав доручення з’ясувати, що відбувається у Гайку.

Отож, як було з’ясовано департаментом ЖКГ міської ради, ніяких робіт із озеленення чи оновлення дерев у цьому мікрорайоні наразі не проводиться, жодних дозволів на знесення дерев Білоцерківською міською радою не надавалося.

Ймовірно, що , вирубка лісу відбувається на підставі ряду документів. З’ясовано, що Фурсівською сільською радою Білоцерківського району 26 лютого 2019 року було надано ордер на видалення зелених насаджень ФОПу «Цехановський Е.П.».

Як зазначається у документі, згідно із актом обстеження зелених насаджень від 08.02.2019р., що провела комісія за дозволом виконавчого комітету Фурсівської сільської ради, дозволено вирубати 98 дубів, 47 бересту, 124 кленів, 13 ясенів, 6 сосен!!! Комісія визнала більшість дерев у незадовільному, задовільному та фаутному стані. Але наявні докази свідчать про інше. Рослини мають цілком добрий стан. Чи потребували вони тоді вирубки?

Відповідь криється у акті обстеження зелених насаджень, що підлягають видаленню. Адже у документі чітко вказано, що видалення зелених насаджень пов’язано з будівництвом об’єктів інженерно- транспортної та соціальної інфраструктури, благоустрою та інших об’єктів будівництва, що споруджуються за рахунок коштів державного чи місцевого бюджету. Передбачатиметься ,що площа існуючих та новостворених доріг та проїздів на тій ділянці становитиме 3,0 га.

Крім того, виконавчий комітет Фурсівської сільської ради ухвалив рішення №26 від 11.02.2019 р. «Про надання дозволу на видалення та обрізку дерев». Ним на розгляд звернення Дачно-будівельного кооперативу «Комфорт-Хаус» щодо погодження видалення дерев та чагарників, що потрапляють в зону влаштування доріг внутрішнього користування надано дозвіл на знесення 830 дерев!!!

Отож, що ж ми маємо? Фактично без жодного погодження із жителями, які впевнені, що проживають у місті надається дозвіл на знищення здорових дерев.

Додати коментар