1 листопада на сесії Піщанської сільської ради жителі села та сільські депутати вирішили поки що більше не обговорювати тему приєднання села до Білоцерківської об’єднаної територіальної громади. Таке рішення прийнято за підсумками громадських слухань, які відбулися 26 жовтня.

Їх ініціатором виступив голова Піщанської сільської ради Василь Музика. Для обговорення питання щодо можливої перспективи приєднання до міста зібралося майже півтори сотні жителів села та місцевих активістів. На заході були присутні перший заступник голови Білоцерківської районної державної адміністрації Юрій Савчук, міський голова Білої Церкви Геннадій Дикий, координатор офісу реформ у Київської області, депутат Київської обласної ради Володимир Удовиченко, голова ФГ «ЛАД» Анатолій Ляшенко, голова Терезинської селищної ради Володимир Гаєвський, голова Глушківської сільської ради Валерій Дубовий.

Слухання проходили доволі активно, а часом навіть емоційно. Учасники обговорення мали змогу поділилися думками щодо перспектив об’єднання міської та сільської громад. Аргументи щодо приєднання Піщаної до Білої Церкви, які наводилися сільським головою та мером Білої Церкви, для місцевих жителів видалися не надто переконливими: ні слова Василя Музики про проблеми з наповненням бюджету сільської громади, ні виступ Геннадія Дикого про майбутні інфраструктурні об’єкти, як-то міст-розв`язка через Одеську трасу для зручності пересування.

Між іншим, за інформацією районного фінансового управління, ситуація з наповненням бюджету Піщаної не така вже й катастрофічна, як розповіда’ сільський голова. Навпаки, Піщанська сільська рада входить до п’ятірки кращих рад району за темпами наповнення бюджету. До того ж, на балансі ради не перебуває школа, вона утримується за рахунок районного бюджету. Хоча, справедливо відмітити, що сільська рада за необхідності виділяє кошти на підтримку освітнього закладу.

Які б не наводилися аргументи, а жителі села побоюються, що стане гірше. Більшість з них не вірять, що в разі приєднання поліпшиться інфраструктура, що село зможе відстоювати свої інтереси в об’єднаній громаді. Проте найбільше людей лякає перспектива відкриття на їх землях нового сміттєзвалища, адже нині діюче міське вже на порозі закриття. Також селян турбує підвищення земельного податку, адже білоцерківці цього року змушені були заплатити за земельні ділянки в середньому по 560 грн за сотку.

Отож майже чотири години гарячих дебатів завершилися тим, що піщанці не хочуть об’єднуватися з містом. Принаймні поки що. Натомість подібну процедуру обговорення, очевидно, за ініціативи деяких місцевих жителів, минулими вихідними провели і в с. Храпачі, яке, до речі, не межує з Білою Церквою, але є сусіднім з с. Піщана. При цьому, за словами голови Храпачівської сільської ради Антоніни Черненко, офіційного повідомлення про проведення таких зборів на адресу сільської ради не надходило. Чи то організатори не вважали за потрібне, чи вже вирішили, що питання майже вирішене?

Геннадій Джегур, голова Білоцерківської районної державної адміністрації

«Питання створення об’єднаних територіальних громад – є одним з ключових напрямків, на яких наголошував Президент України Петро Порошенко під час засідання Ради регіонального розвитку. За словами Президента 2020 рік у даному питанні – ключовий, адже місцеві вибори, які заплановані на 2020 рік, мають відбутись вже за умови покриття всієї території України об’єднаними територіальними громадами.

На моє глибоке переконання кожна громада має право обирати той шлях, який буде для неї кращим: чи то об’єднуватися з міською громадою чи з сільською. Головне, безумовно, це принцип добровільності.

Звичайно, проблемні питання можуть виникнути у кожній новоствореній громаді. Але й на сьогоднішній день у Білої Церкви їх також чимало. Головне щоб на шляху вирішення цих проблем заручниками ситуації не ставали сільські громади, які виявлять бажання добровільного об’єднання»

Василь Музика, голова Піщанської сільської ради

Громада села після обговорення вирішила утриматися від створення об’єднаної територіальної громади з Білою Церквою. Що насторожує громаду у цьому питанні? Запитайте у Сергія Олександровича (Сергій Постівий, керуючий справами виконкому – прим. ред.), він був присутній на наших зборах.

Джерело

Додати коментар