27-28 жовтня Біла Церква прийматиме етап Кубка України «Кубок Білої Церкви» - змагання з авіамодельного спорту в класі кордових моделей F2D (повітряний бій). На змаганнях розігруватиметься особиста та командна першість.

Місце проведення змагань: стадіон ДЮСШ «Зміна», вулиця Росьова, 17, місто Біла Церква

Програма змагань

27 жовтня

9.00 - відкриття змагань. 10.00 – початок стартів

28 жовтня

9.00 – продовження стартів. 17.00 – закриття змагань і нагородження переможців

Довідки за телефоном: +38 099 444 22 22

Змагання на перший погляд виглядають не зрозуміло, але ці змагання мають свої правила і якщо розібратись, то стане цікаво. Модель тримає за подвійний 15-ти метровий сталевий тросик пілот, літає дуже швидко, десь 130 км/год., важко навіть розгледіти при маневрах.

Суть змагань складається із багатьох нюансів, але основні це - протриматись у повітрі, якомога довше, відрізати стрічку у суперника, яка прив'язана позаду моделі.

Є ще нюанси по конструкції авіамоделі, наприклад використовується Американський дуб при виготовленні каркасу, бо дуже важлива вага, це впливає на маневреність.

Команди мають в запасі не одну модель, бо за змагання можуть розтрощити декілька. Якщо авіамодель відірветься, то двигун повинен заглухнути, а модель впасти.

Все дійство відбувається в межах кола.

Додати коментар

Коментарі  

0 # Сергій 27.10.2018, 18:17
Трохи про правила бою, до авіамоделі за мотузку прив'язана стрічка, стрічку необхідно відрізати, бажанно не за один раз, бо рахуються бали за кожне відрізання, одне відрізання - 100 балів.
Якщо перерізати мотузку, яка тримає стрічку, то суперник не заробить бали, бо не буде що відрізати.
Ще потрібно триматися в повітрі, бій триває 4 хвилини, 2 бали за секунду перебування в повітрі.
Якщо у суперника не має вибору щоб заробити бали, наприклад відрізана мотузка і стрічки немає, то вдаються до хитрощів, намагаються пошкодити авіамодель конкуренту, але є ризик пошкодити свою.
Бій дуже динамічний, багато маневрів, трохи розтрощують авіамоделі, літали на половину відбиті, одна навіть полетіла в небо, відірвавшись від тросу. Доречі за це є штрафи, бо модель повинна заглухнути відірвавшись від тросу. Літають авіамоделі зі швидкістю до 150 км/год.
Відповісти | Відповісти цитуючи | Цитата