Тельманово

У Донецькій області на засіданні колегії Тельманівської райдержадміністрації обговорили ряд важливих питань та прийняли рішення за кожним. Мова йшла про політичну ситуацію в країні, про забезпечення життєдіяльності громад, про майбутні роботи, які необхідно виконати до сезону 2014-2015 років, обговорили шляхи поліпшення діяльності водоканалу, тепломережі, РЕС, газового господарства, але ремонти доведеться вести за рахунок власних коштів (єдине, на що можуть бути виділені кошти з бюджету - це на об'єкти освіти, медицини і частково культури), тому голова райдержадміністрації О.І. Афенкіна звернулася до голів рад з проханням посилити режим економії енергоресурсів.

Також звернулися до голів рад з тим, щоб наявні на дорожній ремонт гроші направляли в райавтодор, а Тельманівській селищній раді першим підрядником вважати ДП «Домовик», який здатний виконувати ремонтні роботи по житлу. Одним словом, зробити це потрібно для того, щоб місцеві підприємства не закрилися через дефіцит замовлень. «Будуть ці колективи мати оборотні кошти на придбання пального - будуть поступово набирати виробничу силу».

Також мова йшла про платежі за комунальні послуги, - протокольно запропоновано посилити позовну роботу (стягування оплати через суд), звернули увагу керівників бюджетних організацій на те, що потрібно розрахуватися за споживання енергоносіїв якнайшвидше, а головам вже зараз починати підготовку установ до зимового сезону.

Питання «Про організацію оздоровлення та відпочинку дітей, учнівської та студентської молоді влітку 2014 року» озвучила начальник відділу культури, молоді та спорту РДА О.В. Кірєєва. Вона зазначила, що ця робота буде вестися у двох напрямках: оздоровлення через офіційні заклади відпочинку та за допомогою таборів праці та відпочинку в школах. Коштів, щоб приділити увагу всім нужденним дітям, а це 3 550 осіб, у бюджеті не вистачить. Тому перш будуть оздоровлені учні з категорійних сімей, але щоб якомога більше дітей відпочило, необхідно задіяти резерви: профспілкові та відомчі здравниці, дитячі пансіонати та табори. Кошти бюджету, спонсорів, батьків, підприємств, зібрані в спецфонд, можуть помітно допомогти вирішити проблему, особливо в оздоровленні дітей з незаможних сімей. «Нам необхідно навіть у цих важких умовах, - сказала О.І. Афенкіна, - максимально зробити літо часом здорового відпочинку для учнів та молоді».

Внести зміни до районного бюджету на 2014 рік запропонувала начальник фінансового управління райдержадміністрації Г.В. Панамарьова. Вперше за останні роки Галині Василівні довелося повідомляти про те, що районний бюджет, нажаль, скорочується більш ніж на два мільйони (ми район дотаційний, тому вплинути на ситуацію не в силах). Основне урізання коштів буде в освіті, але воно не торкнеться основних статей витрат навчальних закладів. Як діяти в подібній ситуації, головний фінансист району розповіла на конкретних прикладах, і заручилася підтримкою членів колегії надавши проект змін у бюджеті на розсуд чергової сесії райради.

Начальник відділу Держземагентства у Тельманівському районі А.І. Арабаджи акцентував увагу на укладенні договорів на розробку проектів землеустрою, які забезпечували б екологічно - економічні передумови для сівозмін і впорядкування земельних угідь в Тельманівському районі. Це дуже важливе питання, рішення якого пов'язане з підвищенням родючості й збереження землі.

 

Н. Казаков

місцева газета «Нова Нива», №31(9825), від 23.04.2014

Додати коментар