Донецька обласна рада, керуючись статтею 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», ствердила комплекс заходів, направлений на розвиток та реформування земельних відносин. Так, за програмою економічного і соціального розвитку Донецької області на 2014 рік та основними напрямками розвитку на 2015 - 2016 роки на проведення у 2014 році комплексу заходів, спрямованих на розвиток земельних відносин та охорону земель, з обласного та місцевих бюджетів передбачено видатки у сумі 19,53 млн. грн.

 

Зокрема, на проведення інвентаризації земель державної та комунальної власності – 3,04 млн. грн., встановлення і зміну меж адміністративно – територіальних утворень –3,54 млн. грн.; на підготовку, організацію та проведення земельних торів у формі аукціону – 2,5 млн. грн., розроблення проектів землеустрою з організації та встановлення меж території історико-культурного призначення – 100 тис. грн., встановлення прибережних захисних смуг –20 тис. грн.,оформлення правовстановлюючих документів земельної ділянки під об’єктами державної та комунальної власності – 100 тис. грн., на проведення заходів з охорони земель – 9,4 млн. грн., а на проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів та земель несільськогосподарського призначення за межами населених пунктів – 850 тис. грн.

ДОВІДКОВО:З метою реформування та розвитку земельних відносин, на Донеччині більше десяти років діє регіональна програма з розвитку земельних відносин та охорони земель, яка розробляється на базі відповідних міських та районних програм. Вперше Програму затверджено депутатами облради у 2000 році. Головна мета Програми розвитку земельних відносин - вирішення першочергових завдань земельної реформи з урахуванням особливостей землі як природного ресурсу, для створення умов сталого використання, а також для підвищення стану родючості ґрунтів та збільшення виробництва

Додати коментар