У м. Маріуполі пройшов «Круглий стіл» з питання обговорення законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення» під головуванням в.о. начальника Головного управління Т.П. Куцого, за участю начальників відділів та управлінь Держземагентства у районах і містах Донецької області, представників Донецької облдержадміністрації, сільських голів, представників сільських рад, сільгосппідприємств і громадських організацій.

Тарас Куций доповів про останні досягнення Головного управління та презентував «Звіт за результатами 100 днів Голови Державного агентства земельних ресурсів України». Також учасникам були анонсовані зміни, які передбачені проектом Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення».

ДОВІДКОВО: Робочою групою при Держземагентстві розроблено проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку продажу права оренди на земельні ділянки сільськогосподарського призначення», який передбачає: введення повної заборони на продаж земель сільськогосподарського призначення; законодавче закріплення шляхів і правових механізмів подальшого розвитку відносин сільськогосподарського землекористування і власності на землі сільськогосподарського призначення на загальноприйнятих у суспільстві засадах в їх тісній ув’язці з комплексом супутніх соціально-економічних, демографічних, юридичних, та інших факторів; удосконалення інституту оренди сільськогосподарських земель, що сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості та економічної віддачі сільськогосподарських земель, подоланню наслідків надмірної парцеляції таких земель; забезпечення сталого землекористування, раціонального та ефективного використання земель державної власності; запровадження мінімального строку оренди земельних ділянок сільськогосподарського призначення.

Детальніше ознайомитися із законопроектом можна на сайті Держземагентства України у розділі законотворча діяльність.

Додати коментар