Уряд продовжує пенсійну реформу, розпочату в 2017 році. 1 березня вперше відбудеться автоматичний перерахунок пенсій. Подробиці цього перерахунку були озвучені під час наради у Пенсійному фонді за участі Президента України Петра Порошенка, Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана і членів Кабінету Міністрів України.

Після індексації пенсії в середньому зростуть на 255 гривень

Щорічний автоматичний перерахунок пенсій передбачений пенсійною реформою, яку запропонував Уряд. Це означає, що для перерахунку пенсій не потрібно приймати окремих рішень Уряду чи парламенту. Кошти на такий перерахунок Уряд вже передбачив у державному бюджеті на наступний рік.

Формула перерахунку залишається незмінною. Вона застосовувалася для осучаснення пенсій у жовтні 2017 року, за нею розраховуються новопризначені пенсії. За нею будуть автоматично переглядатися пенсії кожного року. Ця формула враховує стаж (роки сплати соціальних внесків), рівень заробітної плати, яку отримував пенсіонер, і рівень середньої заробітної плати по країні – спеціальний показник для розрахунку пенсійних виплат. І саме цей показник буде тепер щорічно збільшуватись, а отже і збільшуватиметься загальний розмір пенсії. Показник середньої заробітної плати збільшуватиметься на 50% зростання середньої заробітної плати по країні «плюс» 50% інфляції.

За підрахунками Міністерства соціальної політики, показник середньої заробітної плати, який враховується у формулі, зріс на 17%. А середній розмір підвищення проіндексованих пенсій складе 255 грн. «Це не означає, що усі отримають однаково 255 гривень, адже кошти розподіляються відповідно до формули. Реальне підвищення відбудеться для 8 мільйонів пенсіонерів, але підвищення не буде меншим за 100 гривень», - зазначив Міністр соціальної політики України Андрій Рева.

Пенсіонери з найнижчими пенсіями отримають 2 410 гривень

Уряд направить додатковий фінансовий ресурс, який з’явився від розмитнення «євроблях», на доплати пенсіонерам з найнижчими пенсіями. В цьому році 1,9 млн пенсіонерів отримають 2 410 грн. Йдеться про підтримку для тих громадян, які мають повний страховий стаж, але мають низькі пенсії. Це відбулося тому, що формула перерахунку пенсій враховує не тільки стаж, а й заробітну плату. А за радянських часів чимало категорій працівників отримували мізерні зарплати (колгоспники, виховательки, санітарки та ін.).

Аби захистити інтереси цієї категорії пенсіонерів, Уряд вже розробляє механізм підвищення пенсій для громадянам з великим страховим стажем.

Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман: «Ми починаємо новий етап у реформі пенсійної системи. В 2017 році перед нами стало завдання побудувати справедливу систему, подолати дефіцит Пенсійного фонду і уникнути підвищення пенсійного віку. Ми це зробили. І з жовтня 2017 року ми почали перерахунок пенсій. Тепер такі перерахунки будуть автоматично проводитись кожного року, аби подолати ключовий виклик – бідність пенсіонерів. Переконаний, що з нашого боку це не перше і не останнє підвищення. Ми зможемо і надалі підвищувати соціальні гарантії, спираючись на реальний стан економіки. Наше завдання подбати про найбідніших, трансформувати економічні досягнення в підвищення якості життя наших громадян».

Джерело

Додати коментар